Книжечка моя внезапно продаётся уже
В год десятилетия гибели можно заказать книжку про Олега Мужчиля - пионера украинского буддизма, ветерана украинского национализма, человека, чья подлинная биография скрыта за туманом восторженных легенд и хейтерских клевет (спойлер: я очень старался, но развеять туман и понять, что за ним скрывалось так и не смог, оставил следующим поколениям лесниковедов. Но многие добытые материалы, скажу без ложной скромности, уникальны).
Вот тут подробности
https://www.facebook.com/share/p/1BVni15
ntE/

Перед вами збірка спогадів про яскравого і водночас загадкового персонажа сучасної української історії, що відіграв важливу роль відразу в кількох її сюжетах. Російськомовний уродженець Донбасу Олег Мужчиль став відомим як один із засновників українського буддизму лама Дорже Жамбо та як ветеран українського націоналістичного руху друг Лісник. Можна перераховувати й інші його відомі імена та амплуа: співробітник ГУР України «Шаман», опозиційний блогер Сергій Аміров тощо, аж до останнього: вбитий під час штурму співробітниками СБУ, він був оголошений російським агентом та ватажком диверсійної групи ФСБ. Втім, можливо, і це не фінал: тіла Мужчиля не бачив ніхто з близьких, а багато його учнів-буддистів та побратимів-націоналістів вірять, що він живий і ще дасть про себе знати.
Загадка смерті — лише одна з багатьох загадок цієї людини. Від першої появи як буддистського ченця і до загибелі в перестрілці його супроводжував феєрверк легенд і підозр, захоплень і викриттів, безлічі суперечливих, але незмінно туманних натяків, деякі з яких походили від нього самого. Саме в надії вичленувати достовірні факти, поки очевидці подій ще живі, ми взялися за серію інтерв’ю з тими, хто особисто знав Олега Мужчиля в той чи інший період його життя, у тій чи іншій якості.
Хоча без удаваної скромності можна констатувати, що нам вдалося поговорити з унікальними людьми та записати унікальні свідчення, зібрані матеріали в жодному разі не є вичерпними. На жаль, багато близьких Олега Мужчиля, свідків ключових подій його життя, не вважали за можливе чи безпечне для себе взяти участь у збірці, інші ж ділилися інформацією в режимі суттєвої самоцензури. Тому сказати, що поставлене завдання цілком виконане і в біографії Лісника не залишилося білих плям, не можна — швидше навпаки. https://markobook.com/knigarnya/lisnyk/