|
|
Куратор Кадан
Репівець” Микита Кадан — про художню солідарність | Київська муніципальна газета 'ХРЕЩАТИК'
“Для нас мистецтво — авантюра у невизначеному просторі”
“Репівець” Микита Кадан — про художню солідарність, покоління 2000-х та відчуття прохідної кімнати
Напередодні відкриття “Спільного простору” на запитання “Хрещатика” відповів один з членів кураторської команди виставки
— Вихід за межі галерей, у міський простір — для “РЕПу” це початок принципово нового етапу?
— Для нас принципово новий етап — знову виставлятися в Україні, а не лише за її межами. Протягом останніх двох років “РЕП” реалізував чимало проектів за кордоном, але певного дня прийшло розуміння, що коли ми не інвестуватимемо зусилля у розбудову художнього контексту тут, то станемо номадами, яким нікуди повернутися. Коли багато мандруєш, зігріває відчуття, що є куди повертатися.
— Ви повернулися не просто художниками, якими вас пам’ятають із осені 2004-го, а повноцінними організаторами виставок. Як розвивається кураторська діяльність “РЕПу”?
Читати далі... |
Мистецтво їде у маси на ескалаторі київського метро | Київська муніципальна газета 'ХРЕЩАТИК', 5.02.2008
Завтра у столичному метро розпочнеться чергова художня акція від міжнародної фундації "Ейдос". Проект перетворення міста на територію сучасного мистецтва, підтриманий Київською міськдержадміністрацією, на станції метро "Арсенальна" реалізовуватимуть група "Р.Е.П.", "SOSка", "Профсоюз вуличного мистецтва" та інші представники contemporary art із України та Росії.
Після акцій, проведених у готелі та на ринку восени минулого року, фундація “Ейдос” тестує на сумісність із сучасним мистецтвом київське метро. Вибір станції, звичайно, не випадковий: саме на “Арсенальній”, як достеменно відомо кожному киянину, найдовший у місті ескалатор, а отже, й художніх послань на лайтбоксах можна розмістити чимало. На цій частині станції пасажирам доведеться ковтати патріотичний словник від групи “Р.Е.П.” — ернічні графічні мініатюри на тему побутових стереотипів українців. Ще одна частина експозиції чекатиме на площі перед станцією — тут у пересувній галереї можна буде ознайомитися із фотографіями, на яких задокументовано художню діяльність молодих митців із Києва, Харкова та Москви. А найцікавішою частиною цієї нетипової виставки, напевно, стане демонстрація утопічних проектів учасників акції — від паперової міської архітектури до образу нового супермаркета, у якому замість чіпсів та горілки торгують ознаками здорового способу життя.
|
(Читать комментарии) Добавить комментарий:
|
|