Войти в систему

Home
    - Создать дневник
    - Написать в дневник
       - Подробный режим

LJ.Rossia.org
    - Новости сайта
    - Общие настройки
    - Sitemap
    - Оплата
    - ljr-fif

Редактировать...
    - Настройки
    - Список друзей
    - Дневник
    - Картинки
    - Пароль
    - Вид дневника

Сообщества

Настроить S2

Помощь
    - Забыли пароль?
    - FAQ
    - Тех. поддержкаПишет Ноосферату, ungrateful undead ([info]harllatham)
@ 2022-07-10 09:46:00


Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Вікінги + козаки = москалів на ножі
https://www.istpravda.com.ua/articles/2022/07/5/161523/
З часів правління Ґустава II Адольфа Швеція намагалася укласти союз з козаками. У 1626 р. з пруського міста Марієнбурґа (тепер Malbork) "через Білорусь до Запорізьких і Донських козаків" (till Hvita Ryssland samt till de Zaporowke och Donske Kosackerna) був посланий королівський посол росіянин на шведській службі купець Олександр Рубін. Він мав домовитися "про допомогу козаків у війні проти Польщі".
Далі була підтримка Богдана Хмельницького від королеви Христини і пізніше від короля Карла Х Густава. Він визнав незалежність козаків і України від Речі Посполитої і Московії і робив все для того, щоб це визнав Кримський хан і султан Османської імперії.
В параграфі 15 королівських інструкцій до посла Швеції в Османській імперії Клеса Роламба, наданих у вересні 1656 року, написано, що король і його рада одностайно вимагають: 1. Провести переговори з кримським ханом. 2. "Animera och giöra Cosakerna bijståndh till at blifwa och conserveras in statu libero, så at dhe härefter hwarken dependera af Påland eller Muscou." (Riksreg. fol. 1369v) – "Надихнути і отримати підтримку для козаків, щоб вони були і залишалися вільними і не залежали ані від Польщі, ані від Москви".
Той самий наказ повторюється у статті 16 на сторінці 1370, де пишуть, що потрібно переконати султана підтримати козаків і відокремити татар і козаків від Польщі і Москви. Очевидно, вони мали на увазі пропозицію/вимоги у тому вигляді, в якому їх колись зробив Богдан Хмельницький.
В дипломатичних інструкціях (ориг. memorial) від 10 квітня 1657 року до посольства на чолі з Густавом Лілієкроною, яке мало заключити союз з Богданом Хмельницьким шведський король наголошує, що якщо Богдан Хмельницький приєднається до нього у війні проти Московії, то зможе отримати землі вздовж Дніпра і до Смоленська, щоб козаки стали майже сусідами Швеції.
Якщо Хмельницький погодився б на такі умови, то він мав би надіслати шведському королю декларацію про те, що він і "його офіцери і ті, хто йому служать", перейшли на сторону шведського короля.


(Добавить комментарий)

Русарня
[info]harllatham
2022-07-10 05:00 (ссылка)
в шведських документах цього періоду московитів називають "muscoviterne" або "ryssarna".

(Ответить) (Ветвь дискуссии)

Re: Русарня
[info]freir
2022-07-10 05:17 (ссылка)
або russnya

(Ответить) (Уровень выше)


[info]harllatham
2022-07-12 10:37 (ссылка)
Як завдяки шведським архівам вдається відкидати фейки та відновлювати справжню історію України
https://nv.ua/ukr/ukraine/events/shveciya-zberigaye-nayvazhlivishi-pam-yatki-istoriji-ukrajini-konstituciya-filipa-orlika-50252798.html

(Ответить) (Ветвь дискуссии)


[info]harllatham
2022-07-12 10:39 (ссылка)
Інформація, яка подається в в цих джерелах, кардинально змінює велику частину наших уявлень про ці події. Бо вони спочатку були сформовані пропагандою московитів і документами, які Петро І власноручно сфальсифікував і намагався знищити. Радянські підручники уникали навіть описувати битву біля річки Прут. Був також маловідомим той факт, що, наприклад, російського царя Петра I його європейські сучасники описують не як прогресивного реформатора, а як варвара та людину, що не дотримується свого слова.

(Ответить) (Уровень выше)