[ | Current Mood |
| | angry | ] |
[ | Current Music |
| | Ночные Снайперы - Так начинался день (acoustic) | ] |
Хотів написати про те що закінчилася епоха журналів і що мені не вистачає годноти в WWW, але через пару днів думки в мозку повели кудись трохи вбік. В цілому я вважаю що епоха, мабуть, справді закінчилася і достойної заміни в WWW немає. WWW орієнтований на сиюминутные інфоповоди та наповнений сміттям і бидлом під напором якого вироджується, зникає і залишається непоміченим все цікаве. Головне постійно оновлюватися і бути в струї щоб трафік не падав і щоб про тебе не забували. Також вважаю що в умовах коли все безкоштовне а споживачі не хочуть ні за що платити балом правлять рекламодавці та власники павутинних вузлів тож все те що замінило різноманітні друковані видання вимушено чи ні стелиться під них. Це проявляється як в подачі матеріалу так і в цензурі та самоцензурі. Споживачі стали лише числами і щоб мати якийсь зиск зі своєї діяльності вкрай важливо слідкувати за тим що говориш і що пишеш. Мабуть саме це одна з причин беззубості оглядів відеоігор та їхньої малочисельності. Особливо це помітно на Утупчику. Враження таке ніби за рік виходить всього з 20 ігор (або я не те дивлюся). Я тут відкрив „ШПИЛЬ!“ а там 13 лише оглядів. А це друкований журнал який виходив раз в місяць. В тому ж „ЛКИ“ всього ще більше. Звісно якісь жрунали і газети все ще видаються як в електронному вигляді так і на папері, але в місцевому кіоску не залишилося нічого окрім кроссвордів і газеток з кулінарними рецептами. Та й грошей в мене теж немає. Ну, якщо так подумати, то павутинні вузли за якими стоїть група з 5 людей і утубери з одного довбойоба перед камерою це не видавництва з бʼюджетами, репортерами, редакторами та всим іншим. Ящо ще подумати, то в цьому середовищі де все бесплатно тупо очікувати чогось такого як, наприклад, огляд Windows Vista від Кріса Касперськи в „Хакері“ (спец. випуск № 72, 2006 рік). Всяким Касперським платити треба а це, мабуть, недоцільно і не окупляється, тож ніяких Крісів. Максимум на що варто розраховувати відкриваючи черговий павутинний вузол це бенчмарки та купа знімків екрану.
Хочу прорідити підписки RSS, почистити закладки, припинити відвідувати деякі сайти, перестати слухати експертних експертів про війну які насправді нічого не знають а якщо щось і знають, то не кажуть а до Internet ставитися більше як до файлового сховища та довідника. Це збереже час та сили.
Нинішня ситуація коли ледь не все і не всі є в WWW а народ відвик платити за те за що раніше всі справно викладали грошики (журнали, газети, довідники, карти, пошта, програми, музика та фільми) вкрай вигідна власникам майданчиків розповсюдження інформації. Можна створити павутинний вузол, розкрутити його щоб він став достатньо відомим а решту за тебе зроблять лошки користувачі а ти будеш заробляти на рекламі. Якщо пощастить, то можна навіть здобути трішечки слави та визнання. Якість, достовірність, унікальність контенту не мають особливого значення. Головне це активність користувачів, трафік, перегляди, місце в пошуковій видачі, увага людей. Движуха зробить тебе привабливим для рекламодавців. Можливо навіть що це є той самий Web 2.0 про який я читав, але не розумів. Можливо навіть що ключова відмінність Web 2.0 від Web 1.0 полягає в оцих от Хабрахабрах, ЖЖ, YouTube, TikTok, Ebanoe.it, Ebanoe-it.ru, Coub, Pikabu, Lurkmore, Wikipedia, Medium які живуть і наповнюються за рахунок безкоштовних і безвісних юзерів Internet. Можна сказати що вони паразитують на них? Доступність і по суті відсутність вхідного барʼєру в WWW а також те що WWW є умовно безрозмірним вмістилищем даних призводить до збільшення різнородного інформаційного сміття як то новини з близько нульовим значенням або відосики на Утупчику хвилинок щонайменше так на 10 з балакучою головою яка розповідає і показує не варту уваги хуїту. Нещодавно прослухав два таких відосика від ноунейма з США. В одному він розказував що ґеймерські мишки і клавіатури відстій а в іншому те ж саме про ґеймерські крісла. В обох випадках нічого цікавого. Він не проводив ніяких досліджень, він не спеціаліст в цьому, не якийсь там лікар. Просто воно йому не подобається і його рідним теж і от він записав свою морду на фоні компʼютерних екранів і виклав це в YouTube. І це збирає перегляди. Люди коментують. І він на цьому заробляє якусь копійку. Але ж це просто пук в калюжу. Це майже те ж саме що я б послухав сусіда. Якби не Internet, то воно таке ніде б зʼявилося. Таке б не показали по телевізору і не опублікували б в журналі. Це просто інформаційни шум. І от серед такого шлаку губиться щось дійсно вартісне. Воно просто тоне. В журналах новинам виділяли від сили 3 сторінки а нині ж враження таке що околокмплюктерні павутинні вузли на 90% складаються з новин.
Пухлощокий дрищ TheDRZJ зняв відео „ATOMIC HEART - ЭТО П..ДЕЦ“. Триває воно 28 хвилин і 12 секунд і, незважаючи на назву, п…ця там немає. Довго й нудно переповідає сюжет і розказує про малозначимі деталі дивлячись не в камеру на глядача а кудись вниз на текст який він начитує на камеру. Сам він далеко не красунчик, прекрасних форм як і прекрасного голосу не має. Немає й якоїсь цікавої подачі. 408000 переглядів, 2596 коментарів і реклама в відео. Намагюся уявити його в телевізорі і не можу. І таких от чувачків які розказують не лише про ігрульки повен Утупчик.
Васі Пупкіни з вулиці генерують так званий контент і такі ж Васі Пупкіни його споживають. Виходить що WWW наповнений охлосом життєдіяльність якого губить щось хорошне і достойне. Сумно також і те що воно так чи інакше зіпсує й телебачення, фільми та книги. |