Войти в систему

Home
    - Создать дневник
    - Написать в дневник
       - Подробный режим

LJ.Rossia.org
    - Новости сайта
    - Общие настройки
    - Sitemap
    - Оплата
    - ljr-fif

Редактировать...
    - Настройки
    - Список друзей
    - Дневник
    - Картинки
    - Пароль
    - Вид дневника

Сообщества

Настроить S2

Помощь
    - Забыли пароль?
    - FAQ
    - Тех. поддержка



Пишет Apocalypse Won ([info]harllatham)
@ 2022-07-08 16:59:00


Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Дом на говне как фундамент традиционализма российского
https://zbruc.eu/node/112419
Але й тут маємо глибоку традицію. У фільмі С. Ейзенштейна «Октябрь» (1927 р.) є дуже символічний епізод: матрос розбиває імператорський унітаз. Унітаз став символом дворянства, а отже ворожим винаходом. Хоча у 1921 р. В. Лєнін обіцяв зробити «из золота общественные отхожие места на улицах нескольких самых больших городов мира». Йому не вдалося втілити свою божевільну мрію, але золотий унітаз в окремо взятому маєтку, як знаємо, вже існував.
У 1918 році в Петербурзі відбувся з’їзд сільської бідноти. З північних губерній Росії прибуло кілька тисяч «крєстьян», сотні їх були розміщені в Зимовому палаці Романових. Коли з’їзд завершився і всі роз'їхалися, то виявилося, що вони не тілько всі ванни палацу, але й неймовірну кількість безцінних севрських, саксонських і східних ваз загидили, використовуючи їх в якості нічних горщиків.
«Это было сделано не по силе нужды, – згадував Максім Горькій, – уборные дворца оказались в порядке, водопровод действовал. Нет, это хулиганство было выражением желания испортить, опорочить красивые вещи. За время двух революций и войны я сотни раз наблюдал это темное, мстительное стремление людей ломать, искажать, осмеивать, порочить прекрасное».
Письменник В. Шкловський описав схожу історію, яка трапилася 1919 року в Москві: «В одном московском доме жила военная часть; ей было отведено два этажа, но она их не использовала, а сперва поселилась в нижнем, выжгла этаж, потом переехала в верхний, пробила в полу дырку в нижнюю квартиру, нижнюю квартиру заперла, а дырку использовала как отверстие уборной. Предприятие это работало год».
Совєтська влада затаврувала ватеркльозети, віднісши їх до буржуазних пережитків. Унітази нагадували минуле буржуазне життя, тому їх треба було знищити, як і церкви та поміщицькі садиби.


(Добавить комментарий)


[info]harllatham
2022-07-08 12:15 (ссылка)
Впрочем, корни этого говносоветизма еще в стихийном коммунизме российских солдат 1914 года, как это засвидетельствовал Бенедикт Лившиц
http://lj.rossia.org/users/harllatham/651014.html

(Ответить)


[info]harllatham
2022-07-10 07:46 (ссылка)
http://lj.rossia.org/users/harllatham/767863.html
латринарии, которые не мыслят себя без того воздуха, советского смрада, сейчас вновь во многом определяют жизнь.

(Ответить)