| |||
![]()
|
![]() ![]() |
![]()
Що керує людством Я деякий час замислювався над тим, що ж все-таки керує людством - всесвітня анархія чи всесвітня змова. Такі питання варто час від часу собі задавти, позаяк ми вже дорослі люди і треба гальмувати суцільний потік рефлексій, та потрошку визначатись з приводу того, чим є для нас світ і яке наше місце в ньому. Сьогодні ввечері, пережовуючи сібірські пєльмєні, я здається, зумів відповісти сам для себе на це питання. Людством керує інерція. Суцільним потоком вона рухається вперед, перетворюючись сама і видозмінюючи оточуючий світ. Цей потік складається з величезної кількості струмочків - людських доль, що, в більшості своїй проживаючи життя за інерцією, дають можливість потоку весь час рухатись. Не всі струмочки однакові, деякі з них, з більшим чи меншим завзяттям (в залежності від власних сил), намагаються направити русло в інший бік, дещо скоригувати його, а деякі - взагалі роблять спроби піти проти течії. Своїми зусиллями ці неспокійні струмочки, якщо вони сильні, зачіпають і захоплюють тих інертних, що рухаються поруч, змінюють вектор їх інерції. Слабкі гинуть під натиском інертних мас, сильні - змінюють русло. Потік ніколи не перебуває в стані спокою, він завжди бурлить, піниться, в ньому виникають круговерті, але він завжди рухається. Вперед. За інерцією. Людством керує інерція, і це означає що немає ніякої всесвітньої змови і немає ніякого всесвітнього безладу. Іди за течією, або, якщо хочеш - намагайся її змінити. І те, й інше - необхідна, невід'ємна частина процесу. Моя картина світу - оптимістична. Источник: http://lj.rossia.org/users/lunar_sh |
||||||||||||||
![]() |
![]() |