[ | Current Mood |
| | hopeful | ] |
Якомога менше JavaScript
Більшість сторінок в WWW можуть прекрасно обійтися без JavaScript. JavaScript це додаткові дані які потрібно завантажити а потім витратити час та машинні ресурси на їх обробку. З увімкненим JavaSciprt olx.ua завантажується за 8,30 секунд а з вимкненим за 1,74 секунди; також сторінка прокручується швидше. На JavaScript припадає 1,2 МіБ від загальної кількості переданих даних в 2 МіБ. Більшість з того що воно там завантажило не потрібно нікому окрім Google.
mdeium.com. 4,7 секунди на завантаження. 491 Кіб з 644 Кіб даних це всілякі реакти і редукси (тобто програми на JavaScript). І все для чого? Для того щоб показати декілька абзаців тексту про те що Medium не такий як всі інші. Співвідношення шуму та корисної інформації просто вражає. Хочеться почитати не рекламний текст на головній, а статтю? То приготуйся завантажити 1896,69 Кіб коду незрозуміло яких програм. Більшість з того для чого призначені всі ці програмки можна зробити на боці сервера віддавши сторінку з мінімумом необхідних скриптів. Але хіба це модно? Хіба по сучасному? Ні!
Варто завжди пам'ятати що
- JavaScript сповільнює перегляд та завантаження web-документів. Якби не JavaScript, то сайтики на всіляких Lenovo, SAMSUNG`ах, iPhone`ах та інших UleFone відкривалися б моментально.
- Фарширування web-документів JavaScript'ом утискає власників не зовсім нових девайсів.
- Виконання JavaScript-програм дуже енергозатратне і збільшує рахунок за електрику. Тобто ми всі платимо за JavaScript.
- Саме за допомогою JavaScript web-макаки роблять всілякі ідіотські штуки на зразок прихованих коментарів для перегляду яких треба натиснути кнопку, форми для відправки яких потрібен JavaScript, поле пошуку для активації якого доводиться додатково натискати на піктограму або кнопку для того щоб воно вилізло з яким-небудь (неоригінальним) ефектом (оргазми кожного разу коли бачу цю срану анімацію). Таке роблять навіть тоді, коли місця вистачає хоч на 10 таких полів. Не забуваймо про новинні сайтики з текстами які не працюють без мегабайту скриптів, а з вимкненим JavaScript все що можна на таких почитати це заглушки у вигляді смужок для тексту та інших елементів сторінки які мали б завантажуватися тими самим скриптами. Хочеться згадати ще й про безкінечну прокрутку і кнопки «завантажити ще».
- Якщо в тебе вкрали гроші під час використання банківського сайтику чи заразили вірусам, то це JavaScript.
- Мегабайти JavaScript це в першу чергу для зручності web-програмістів а не якихось ефемерних користувачів. Додаючи черговий двохсоткілобайтний файлик web-макака піклується лише про себе — напружуватися якомога менше, зробити якомога більше.
- Вебщиків позбавили Flash і тегу blink, але залишили їм JavaScript для того щоб вони робили блимаючі баннери.
Мої слова також підтверджує Klint Finley в статті I Turned Off JavaScript for a Whole Week and It Was Glorious. Цитата: Pages loaded nearly instantly, my laptop battery lasted longer, and I could browse the web with fewer distractions… Закликаю всіх хто це читає слідувати моєму прикладу і вимкнути JavaScript!
Припинити мімікрувати під програми
Як всі прекрасно знають HTML + CSS + JavaScript як програмна платформа повний відстій. Всі ці SPA які намагаються бути як справжні програми нормальних людей ідуть проти природи WWW. Хочеться писати програми як дорослі хлопчики? Вчи Qt, Flash чи Silverlight.
Бути читабельними
Ідіотська мода останніх років на сірий текст дрібним шрифтом на білому фоні це, блять, погано. Погано тому що не у всіх хороший зір, якісні монітори і просто-напросто перегляд такого низькоконтрастного поєднання темно-сірого зі світло-сірим потребує більше зусиль. Маю на увазі не лише текст як в книжці а й різномантні кнопки та інші елементи GUI. Подібні стилістичні рішення мають право на життя, але лише там де це дійсно потрібно. Що цікаво навіть традиційно сині URL перефарбовують в сірий. Було б ідеально якби web-макаки менше лізли до шрифтів віддаючи остаточне рішення про розмір і колір web-переглядачу користувача: віддавали б перевагу відносними одиницями виміру замість абсолютних, більше покладалися б на на larger, slmaller, x-small та інші подібні значення font-size і слідкували за рівнем контрастності. How the Web Became Unreadable Підтримувати попередні версії web-переглядачів
Нині більшість web-переглядачів оновлюються ледь не щодня і вебщики перестали звертати увагу на щось старіше за передостанню версію Хромога. Сайтик який ще декілька місяців тому без проблем працював в несвіжій версії Firefox або Opera перестає функціонувати бо web-макака прибирає старі костилі чи міняє їх на нові. Окрім незручностей ці зміни нічого користувачам не дають.
В цілому хочеться щоб WWW залишався зборищем саме документів а не документів які намагаються бути як програми. Документів доступних як з Nokia 6300 так і з сучасного ПеКа. Щоб форма відправки чого б то не було залишалася просто формою відправки. Щоб WWW ставав семантичним та насичувався метаданими. Щоб нормлаьні програми не замінювалися скриптами на HTML сторінці. Чуваки, заспокойтесь — це лише документи. |