October 17th, 2017

12:22 pm
Горе мені!..

... геть забув, як це у москітів заведено

01:35 pm
Бог любить Україну!

Victor Tregubov:
В 2010 году некто депутат луганского горсовета от КПУ Наталья Максимец заявила следующее:

"А вообще, завтра, пока некоторые больные на голову голодоморцы будут свичкы у викнах палыты та голодуваты на знак пошаны до померлых, мы собираемся нашей старой, дружной компанией и устраиваем пиршество - шашлык из свинины замочен мальчиковой половиной, они же занимаются напитками, девчоночья половина кудесничает на счет всяких оливье и пироженок с мороженками; будем вкусно есть, шутить и даже танцевать."

В 2014 году Наталья, естественно, поддержала Луганскую инородную республику.

Наталья у меня служила одним из образов, одной из визуализаций, который поддерживал во мне мотивацию делать все, чтобы такие интересные персонажи прокатились на социальном лифте вниз. Как можно ниже.

Вчера Наталия, говорят, все. Говорят, сама.

Удивительный это день - 16 октября. Ровно год назад Моторола того. Тоже на лифте покатался, только не на социальном.

Передайте мою щиро українську емпатію Анечке Лемерт. Они вроде дружили.

04:05 pm
Як наголошувати слово Facebook?

Доктор філологічних наук Олександр Пономарів відповідає на запитання читачів.

Читачка Наталя запитує, як правильно наголошувати слово Facebook.

Наголошувати потрібно на першому складі: Фéйсбук. Так кажуть англійці, і нам немає підстав застосовувати якусь иншу форму.

Запитання від редакції. Як писати по тому в словосполученнях на кшталт рік по тому? Разом чи окремо?

Це прийменник по з займенником те. Отже, пишемо окремо: рік по тому, тобто після того. Аналогічно ми кажемо по дощі, тобто після дощу. Слово потому існує, це рідше вживаний варіянт слова потім. Але в цьому контексті - рік по тому - воно не пасує.

Як правильно скорочувати слово селище, запитує Наталія Лугіна.

Мабуть, ліпше с-ще, щоб відрізнити від с. - село.

Назву сану найвищої особи в католицькому світі пишемо з великої літери - Папа Римський.

Прес-службу Професійної футбольної ліги цікавить закінчення слова кубок у родовому відмінку.

Це закінчення . Отже, проводимо жеребкування Кубка України.

Назви футбольних команд "Арсенал" і "Колос" мають у родовому відмінку такі самі закінчення, як і слова, від яких вони походять. Якщо арсенал (склад зброї) та колос у збірному значенні мають закінчення , то й назви футбольних команд будуть "Арсенал", "Колос" - "Арсеналу", "Колосу".

Микола Решетнюк запитує, як передавати футбольну посаду, що англійською звучить як playing coach. У ЗМІ він зустрічав термін "граючий тренер".

Фахівець, який веде тренерську роботу і може виходити в складі команди як футболіст, українською мовою - тренер-гравець.

Запитання від читача Романа з Цюриха.Чи був питомий український відповідник до запозиченого з німецької мови слова дах?

Слово дах давно ввійшло в українську мову, як і в білоруську, польську, чеську.

Воно обросло в нас чималим гніздом: дахар (покрівельник), дахівка (черепиця), дашок, дахувати, піддашшя й так далі. Чи був раніше якийсь український відповідник? Може, й був, наприклад покрівля, але ж ми не запитуємо, чи були раніше особові імена замість сучасних, засвоєних із християнством: Антін, Василь, Віктор, Олександр, Роман тощо.

Свої запитання надсилайте на адресу questions.ukrainian@bbc.co.uk, вказавши в темі листа "Запитання до професора Пономарева".

Якщо ви хочете запитати про значення котрогось слова, будь ласка, зазирніть спершу до словника - можливо, там уже є відповідь на ваше запитання.

Будь ласка, зверніть увагу, що професор Пономарів користується Проєктом українського правопису 1999 року, тож слова на кшталт инший, варіянт, радости - це не помилки.

Джерело

 

09:57 pm
Пустощі Кліо

http://www.dw.com 
До останнього часу меморіальний центр "Яд-Вашем", відмовлявся нагороджувати званням «Праведника народів світу» одного з чільних керівників нацистського військового апарату, посилаючись на «колективну відповідальність». З цієї ж причини проти нагородження Канариса виступали й дослідники Центру Симона Візенталя, котрий спеціалізується на розшуку нацистських злочинців.


Любителі кидати зіґи могли б маршувати з його портретами. Очільник військової розвідки, адмірал, "залізних хрестів" – на пузі не вмістяться. І не присікаєшься: майже праведник.
А взагалі-то, звідки це у наших ультрапасіонаріїв такий культ БИТИХ?



This entry was originally posted at https://robofob.dreamwidth.org/418548.html. Please comment there using OpenID.