|
November 13th, 2017
10:25 am А замолоду я був отакенного зросту
11:51 am
Кияни вимагають знести каплицю УПЦ МП-Десятинного чоловічого монастиря Пресвятої Богородиці, що на території Національного музею історії України. З такими вимогами була зареєстрована електронна петиція на сайті Київради. «Територія, на якій побудована незаконна споруда каплиця УПЦ МП, належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення та містить культурні шари Києва, є пам’яткою історії національного та місцевого значень, належить громаді Києва і була передана в постійне користування НМІУ для висвітлення минувшини України та збереження цих пам’яток без зміни цільового призначення», – зазначає автор петиції Вячеслав Толпига. Додамо, що у 2006 році поблизу фундаментів Десятинної церкви без дозволу міської адміністрації було встановлено спочатку наметовий храм, а потім – дерев’яний Української Православної Церкви. Згодом, у 2012 році, як повідомляється на сайті «Експрес», стіни будівлі зацементували. «Вони поставили спочатку МАФ. Потім до МАФа додали ще новий МАФ, потім це обклали деревиною. Почали її обкладати цеглою й добудовувати, встановлювати куполи. Насправді, вже давно музей історії повинен був подати в суд і заборонити будь-які роботи там, оскільки ця територія належить музею», – зазначав тодішній голова комісії Київради з питань культури Олександр Бригинець. Про незаконність встановленою будівлі сьогодні стверджує й народний депутат Ігор Луценко. «Це так званий «чоловічий монастир», незаконно, силою встановлений в центрі столиці. Там вільно проживає склад «монахів», більше схожих на диверсійно-розвідувальну групу росіян. Звертався свого часу в СБУ, але у мене на той час склалося враження, що і там теж агентура», – розповідає Луценко. Повідомляє ZIK. Петиція опублікована 10 листопада за три дні встигла набрати близько 1000 підписів. Джерело
</section> Музей історії нічого нікому нікуди подавати не буде. Бо там, як і в суді, комісії і раді, сидять ті ж таки самі тобі цапи і малароси. А ултрррапррравим "свобідам" і "сєкторам" ніколи. Вони ґеїв на Хрещатику штурхають. У мене все.01:51 pm Блог проф. Пономарева: "Не забувайте свої речі" чи "своїх речей"?
Доктор філологічних наук Олександр Пономарів відповідає на запитання читачів: Ірина Руденко цікавиться, чи правильне оголошення Не забувайте своїх речей, яке звучить у метрополітені. У знахідному відмінку правильні форми: читати книжки, забувати речі, ставити запитання. Але коли з'являється заперечна частка не, потрібно писати й казати: не читати книжок, не забувати речей, не ставити запитань. І щодо другого запитання читачки: зошит для перевірки знань - варіянт кращий, ніж зошит із перевірки знань. Читач, який не підписався, цікавиться, які закінчення мають у родовому відмінку слова блог і влог. Ці слова мають закінчення -у: блогу, влогу. Олег Алексєєв просить пояснити, як перекласти з російської мови вислів разрешите за вами поухаживать. Це залежить від того, що має на увазі читач. Якщо хочуть подати пальто чи ще щось, то кажуть дозвольте вам прислужитися або дозвольте вам послужити. А в иншому випадку, з жартівливим відтінком, дозвольте до вас позалицятися.( Read more... )
02:57 pm Бурда Ройтбурда :)
04:11 pm «Жидівський курінь» УГА
Святослав Липовецький: В українсько-єврейських взаєминах було багато прикладів як співпраці, так і непорозумінь, які закарбувалися в пам’яті народів й по сьогодні присутні у нашому сприйнятті. Втім, історія «Жидівського куреня» Української Галицької армії* навіть через дев’яносто років після його створення залишається невідомою, хоча саме на прикладі цієї бойової формації варто будувати міжнаціональне порозуміння. ФЕНОМЕН ГАЛИЦЬКОГО ЄВРЕЙСТВА Коли мова заходить про історичний контекст українсько-єврейських відносин та їхні особливості на Галичині, то одразу варто зауважити, що на цій частині українських земель ніколи не було такої ескалації конфліктів, які відбувалися на Наддніпрянщині за часів Хмельниччини, Коліївщини чи на початку ХХ століття. І хоча за просвіченого абсолютизму Габсбургів євреї мали цілий ряд обмежень, їхнє життя виглядало набагато кращим, ніж їхніх одновірців по той бік східного кордону. Зрештою, поширений з латинської мови етнонім «жид», який був однаково присутнім як у Російській, так і в Австро-Угорській імперії, в останній ніколи не набував негативного забарвлення.( Read more... )
11:19 pm Дєди-іхтамнєти

Вояки військ ООН розглядають російські написи на будівлі, Корея, 1951
|