Web hate [entries|archive|friends|userinfo]
webhate

[ userinfo | ljr userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Вʼяла мобілізація [Dec. 31st, 2023|01:23 pm]
[Tags|, ]
[Current Music |Hussein Fatal — Legendary Status]

04a-Abducted-0-03-37-917


Йшов по вулиці і пригадалося мені як в часи COVID-19 мусора з АКМ за плечами обмотували стрічками дитячі ігрові майданчики, майданчики з турніками і тренажерами, бесідки в парку і таке інше щоб туди, не дай боже, ніхто не зайшов. Ще пригадалося як ці самі мусора вешталися по центру міста і слідкували щоб народ сидів вдома, як посеред порожньої вулиці до мене приколупалися через відсутність маски. А ще були укольчики вакцини, коли тих хто не вколовся, опускали до безправних виродників і звільняли з роботи. Потім 24 лютого 2022 року вторглася РФ і повсюди зʼявилися блопкости часто з пʼяненькою шваллю набраною зі знайомців працівників воєнкомату і місцевих заможних торгашів. А ще були патрульні автомобілі з нахабними мусорами, пошуки диверсантів і запроданців серед тутешніх баздомних і нариків. Грудень 2023 року. Вже не перший місяць в інтернетах пишуть і говорять про нестачу солдатиків, докоряють тим хто досі не в армії, скаржаться на велику кількість ухилянтів. Але де, блять, патрульки на роздлоіжжях? Де бобіки з мусорами і торбами для майбутніх ухилянтів? Де повісточні команди на підприємствах? Де тотальний шмон? Де комендантські години з облавами для набору солдатиків? Щось тут нечисто. Треба шукати чергову змову бо під час епідемії грипу в бʼюрократів і репресивного апарату держави задору було значно більше, поліцайків на вулицях я бачив значно частіше, не вакцинованих гнобили ні за що і все проходило якось веселеші, з задором і огоньком. Ті ж працівники воєнкоматів, яких некисло так розплодилося, живуть не в вакуумі і стопудово знають немало ухилянтів. Або поліцаї які, я впевнений, прекрасно освідомлені про купу придатних для служби громадян зі свого кутка, вулиці. Особисто я знаю 3 хануриків з повістками які вільно ходять по місту і не особливо–то ховаються, але їм все одно вдається не бути в армії бо насправді їх особливо ніхто не й шукає. Мабуть, якби подібне відбувалося б в якихось ніби–то свободолюбих США, то пересічним й пукнути не можна було без явки в воєнкомат.

Link3 comments|Leave a comment

Internet це болото для бидла [Mar. 15th, 2023|08:10 pm]
[Tags|]
[Current Mood | angry]
[Current Music |Ночные Снайперы - Так начинался день (acoustic)]

Хотів написати про те що закінчилася епоха журналів і що мені не вистачає годноти в WWW, але через пару днів думки в мозку повели кудись трохи вбік. В цілому я вважаю що епоха, мабуть, справді закінчилася і достойної заміни в WWW немає. WWW орієнтований на сиюминутные інфоповоди та наповнений сміттям і бидлом під напором якого вироджується, зникає і залишається непоміченим все цікаве. Головне постійно оновлюватися і бути в струї щоб трафік не падав і щоб про тебе не забували. Також вважаю що в умовах коли все безкоштовне а споживачі не хочуть ні за що платити балом правлять рекламодавці та власники павутинних вузлів тож все те що замінило різноманітні друковані видання вимушено чи ні стелиться під них. Це проявляється як в подачі матеріалу так і в цензурі та самоцензурі. Споживачі стали лише числами і щоб мати якийсь зиск зі своєї діяльності вкрай важливо слідкувати за тим що говориш і що пишеш. Мабуть саме це одна з причин беззубості оглядів відеоігор та їхньої малочисельності. Особливо це помітно на Утупчику. Враження таке ніби за рік виходить всього з 20 ігор (або я не те дивлюся). Я тут відкрив „ШПИЛЬ!“ а там 13 лише оглядів. А це друкований журнал який виходив раз в місяць. В тому ж „ЛКИ“ всього ще більше. Звісно якісь жрунали і газети все ще видаються як в електронному вигляді так і на папері, але в місцевому кіоску не залишилося нічого окрім кроссвордів і газеток з кулінарними рецептами. Та й грошей в мене теж немає. Ну, якщо так подумати, то павутинні вузли за якими стоїть група з 5 людей і утубери з одного довбойоба перед камерою це не видавництва з бʼюджетами, репортерами, редакторами та всим іншим. Ящо ще подумати, то в цьому середовищі де все бесплатно тупо очікувати чогось такого як, наприклад, огляд Windows Vista від Кріса Касперськи в „Хакері“ (спец. випуск № 72, 2006 рік). Всяким Касперським платити треба а це, мабуть, недоцільно і не окупляється, тож ніяких Крісів. Максимум на що варто розраховувати відкриваючи черговий павутинний вузол це бенчмарки та купа знімків екрану.

Read more... )
Link12 comments|Leave a comment

.NET це рак [Feb. 26th, 2023|11:48 pm]
[Tags|, , ]
[Current Mood |busy]
[Current Music |Bliss N Eso – Nowhere But Up]

.NET — хуїта. Як і програми на .NET. Кожному хто пише програми на .NET або тим паче переносить вже існуючі програми на .NET слід відривати голову. Навіть назва якась пиздавата. Що воно значить? В Linux програми на Mono хоч і тягнули за собою возик всякого, проте не відчувалося що за ними стоїть сотня – дві сотні мегабайт коду і якась там віртуальна машина. Принаймні Tasque, Gnome Do, MonoDevelop і якась там програма для взаємодії з мобільними телефончиками працювали нормально. Навіть швидко. Tomboy вже був не таким швидким а Banshee місцями підвисав. F-Spot теж був ніби нічо так. І пошуковик Beagle. Але .NET відчувається майже як йобана Java. Як йобана прожерлива Java. Навіть програми на .NET частенько являють собою недороблену кривульку. Мало того що це .NET так ще й самі по собі вони написани аби як і з купкою залежностей тому що ні в Windows forms ні в WPF немає нічого окрім стандартних компонентів а для того щоб самому написати не стандартні треба мати ICQ генія. Хто зна чому Microsoft просувають цю херню. Воно все рухається кудись не туди. Треба було розвивати Visual BASIC а не хоронити його в .NET, для GUI скопіювати GTK+ а поціновувачам скриптів впарювати ActivePython, VBScript, JScript чи будь–що інше на основі ActiveX Scripting (звісно ж з привʼязками до GUI). Ці VBScript та інші JScript інтегровані в ОС і, мабуть, для задач автоматизації і обслуговування будуть краще всяких там Python в Linux. Що ж до павутинних програмістів, то Microsoft тут, мабуть, попереду всієї планети тому що, якщо вірити Wikipedia, ще з часів Internet eplorer 5.0 є HTML Application. Уявляєте? Це, блять, програми всередині файлів HTML. В Microsoft програмували на HTML ще до Node.js. Все як люблять павутинні макаки. Кожна павутинна макака яка нічого окрім HTML і JavaScript не знає може написати програму яка не буде обмежена рамками павутинного переглядача а зможе, наприклад, форматнути системний розділ. Це майже як Electron і навіть краще ніж Electron. Щоправда не кросспалтформенно. Ґаджети на робочий стіл це теж HTML і JavaScript.

Windows presentation foundation теж вкрай сумнівна придумка. Сьогодні відкрив власноруч написану програму з WPF і там в одному файлі портянка з XML а в іншому класи і купа властивостей–привʼязок до портянки з XML. Майже як в їбанатських JavaScript framework. І воно тупить. Все що програма робить це виводить перелік посилань а збоку від переліку показує певні відомості про них і коли переміщаєшся по цьому переліку, то воно тупить. Там всередині відбувається MVVM і оновлюються властивості–привʼязки. Якщо без MVVM і WPF, то можна було б зробити цикл FOR і два масива — один з текстовими рядками а другий для структур з відомостями про ці рядки і коли б користувач переміщався по списку вібдувалося б співставлення індексів в масивах.

Програми на VCL кращі. Їм .NET не потрібен, працюють швидше і ресурсів потребують менше. Щоправда я розраховував на розмір програм в сотні кілобайт, але й так непогано. Смерть .NET! Хай живе VCL.

Link10 comments|Leave a comment

For modern development Javascript indeed is a s̶h̶i̶t̶ dissapointing language [Sep. 2nd, 2022|12:34 pm]
[Tags|, ]
[Current Mood | complacent]
[Current Music |Теленочь Муз ТВ DJ White Я Ехала Домой]

На жаль вразливі до суспільної думки люди з часом видаляють критику JavaScript та павутинного програмування. На сторінці For modern development Javascript indeed is a s̶h̶i̶t̶ dissapointing language було написано що JS has inherent, deep issues. They are not solvable by making a new ECMA spec. а тепер там лише вибачення. Відновлюю справедливість.

I'm sorry, but the Crockford arguments do not cut it.

Javascript is so bad, on so many levels - it's not even funny. This is why I am so surprised everyone jumped on the node bandwagon with such excitement - yes, Node is faster than Ruby, but it's unfathomable to me that someone in his clear mind would want to rewrite his app in Node without being 100% focused on the evented model.

JS has inherent, deep issues. They are not solvable by making a new ECMA spec. They are not solvable by wrapping a better syntax around it like Coffeescript does. They are not solvable by standardizing on a require implementation or by introducing classes. There is an ECMA language with classes - it's called ActionScript and it's just as shitty as JS itself. These warts just are - and as long as the masses accept it as the status quo it's going to be exactly like the PHP framework landscape to this day: everyone and their mother will be spending man-years trying to create an infrastructure of tools around a shit language that will resist those efforts every single second.

Let me explain why I say that JS is awful. Of course, there are nice things in it - but the problem is that their utility is disputable. Prototypal inheritance, for example, is severly limited in utility - because all it offers you are function overrides. The "everything is a function" approach, while also gimmicky (look ma, I can also call this!), is also not particularly useful - because a function is not an object, not a datastructure that can carry data.

And then the real warts begin. Let's simply enumerate:

JS has callable attributes

This is a shitty design decision which most of the languages have made right at the start. In retrospect, it's difficult to blame the designers because they might have had performance issues - and, to boot, if you are not used to message-passing language the whole idea of "some attributes are callable and some are not" seems absolutely legal.

Hobjects are unusable for stable keys

The mixup between objects and hashes is also a very bad idea, because it defies the premise that objects can have metadata on them - which alllow you to establish a rudimentary type system or at least any kind of introspection.

Fobjects are unusable for type systems since an object does not carry any type information.

This one is a biggie. Even in the Ruby world, where everything is happily quacking like a duck, we often use the Object#class to get information about an object. A fairly standard procedure of styling an HTML element to a certain model object for example:

<div class='<%= model.class %>' id='<%= [model.class, model.id].join %>' >…

is impossible in JS because the only types offered are 'Object', 'function' and primitives. It's awful in all the ways Java is awful, and then some.

Null everywhere

Trying to use a constant with a wrong name by mistake?

MyApp.SYNC // should have been MyApp.SYNC_FETCH

Nothing will happen. Since ojects are hashes, and the language provides zero facilities for constants, our constant with the wrong key will be undefined, and will happily bleed into the callee. This makes stack traces huge.

Callback hell

JS lacks a decent facility for deferreds. It's created for evented execution, which is fundamentally not multithreaded. Your calls are interspersed with event callbacks - when your code is idling, callbacks are executed. However, JS lacks a simple facility for doing this:


var res = await AjaxReq.fetch('/long-request')
// because you are waiting for a result, here the runtime would
// schedule event handling, DOM redraws and whatever else it can 
// squeeze in while you await
res.name // this will be only executed once res is available

Of course the JS community is doing exactly what the PHP community has been doing all along - they try to fix a bad language with even worser tooling. How? By using more callbacks and, on a good day, callback chains

</code>
when(
 // 48 lines of code down
).then(
// 23 lines down
).then()
</code>

In a normal situation this would have been fixed simply by adding a wait primitive to the language which would schedule the events when the result is still being fetched.

The proliferation of callbacks leads to the programming style where everything is async, but as a matter of fact 80 percent of the code you write has to be synchronuous. Simply because 80 percent of the programming is about doing one motherfucking thing with another motherfucking thing and you need both of them to complete the action.

Terrible exception handling

Exception handling in JS is terrible. It exists, but in a rudimentary form - you can see the call stack (that's going to consist of a dozen anonymous functions and one function that is named - that on a good day), and you can see an error message. Since I am not bashing on the DOM, I will only mention two most often encountered errors:


undefined is not a function
cannot call property 'xyz' of undefined

Both of these stem from the fact that fu(ck)bjects in JS have no defined methods - they only have properties. The JS runtime will never have a way to know whether your fubject is supposed to have a method that can be called, or a property of a certain name - it will just assume it being a missing hash key. It just doesn't know any better!

I remember people in the Ruby community complaining about Ruby's backtraces and error messages being not good enough - and Rubinius went to address this. You know where error messages are particularly fucked up? In fucking Javascript. Because the two absolutely basic, crucial exceptions that you want to get and see every single time - NameError (when you are adressing a class-ish or constant-ish something which is not defined) and 'NoMethodError' are simply impossible with the sloppy way the language is built.

And yes, functions are nice, and prototypes are nice and all that - but if you want to build a JS app having any kind of reasonable complexity, you will be bound to write code like this:


var cv = Marionette.CollectionView.extend({
	itemView: MyApp.Views.WidgetView;
});

What is the error that you will get if MyApp.Views.WidgetView is not defined yet? undefined is not a function of course! Where will you get it? When the CollectionView will try to instantiate your item view. Not when you define the variable cv, no no! It will explode later, and rest assured - you will be tearing your hair out for a couple of minutes until you see where the error came from.

And why? Simply because everything is a hash and the language is incapable of doing any kind of introspection.

It absolutely perplexes me that people who have used Ruby are moving to Node and calling it a good tool. Node might be great. The language running in it is shit though, and until this gets at least marginally better I will do without Node just fine, thank you.

I can understand that some people wanted to escape the MRI infrastructure by going Node, because - you know - learning Japanese is hard. If you don't speak Japanese, your chances of making a noticeable improvement in MRI approach zero - you will not be treated nicely.

JS is shit, and if we care at least a tiny bit we should do everything in our power to either sunset it, or to move it into the 'assembler for the web' realm where it would be a vehicle for decent languages that can actually get the job done without driving you up the wall. Being nice will not help it, and CoffeeScript is not radical enough. Support your local transpiler initiative today.

Update: nice to know that I am not alone in this.

Link9 comments|Leave a comment

Да, я пишу десктопные приложения под Windows [Aug. 31st, 2022|03:36 pm]
[Tags|, , , , ]
[Current Mood | good]
[Current Music |D12 — American Psycho II (feat. B-Real)]

Знайшов цікавеньке по слову Delphi на Habrahabr. Да, я пишу десктопные приложения под Windows. Опубліковано 2015 року.

Здравствуйте, меня зовут Владимир и я анонимный разработчик десктопных приложений под Windows. В этом месте все должны сказать «Здравствуй, Владимир!», а кто-то может быть добавит «Молодец, что осознал!». А потом все похлопают. Нет, правда, иногда от чтения Хабра у меня возникают именно такое ощущение, что нормально, нет, даже не «нормально», а допустимо и одобряемо сегодня писать только микросервисы для каких-то стартапов, которые будут по какому-то REST API отдавать данные какому-нибудь фронтенду на Ангуляре, который и будет, наконец, показывать пользователю что-то невероятно полезное, вроде таблицы с аггрегированными отзывами о стрижках пуделей с возможностью посмотреть на гуглокартах где бы в вашем городе можно было сделать именно такую стрижку вашему пуделю (несуществующему). А никаких других программ писать уже нет-нет, никак нельзя! Что за чушь?!
Read more... )
Link8 comments|Leave a comment

The cult of the amateur. How today's Internet is killing our culture [Aug. 28th, 2022|09:12 pm]
[Tags|, , ]
[Current Mood | blank]
[Current Music |SALMO & DOPE D.O.D. - Blood shake]

Our most valued cultural institutions, Keen warns — our professional newspapers, magazines, music, and movies — are being overtaken by an avalanche of amateur, user-generated free content. Advertising revenue is being siphoned off by free classified ads on sites like Craigslist; television networks are under attack from free user-generated programming on YouTube and the like; file-sharing and digital piracy have devastated the multibillion-dollar music business and threaten to undermine our movie industry. Worse, Keen claims, our "cut-and-paste" online culture — in which intellectual property is freely swapped, downloaded, remashed, and aggregated — threatens over two hundred years of copyright protection and intellectual property rights, robbing artists, authors, journalists, musicians, editors, and producers of the fruits of their creative labors.

In today's self-broadcasting culture, where amateurism is celebrated and anyone with an opinion, however ill-informed, can publish a blog, post a video on YouTube, or change an entry on Wikipedia, the distinction between trained expert and uninformed amateur becomes dangerously blurred. When anonymous bloggers and videographers, unconstrained by professional standards or editorial filters, can alter the public debate and manipulate public opinion, truth becomes a commodity to be bought, sold, packaged, and reinvented.

Read more... )
Link10 comments|Leave a comment

Все просрано [Jun. 24th, 2022|02:33 pm]
[Tags|]

Дивно що в наш час доповненої реальності, нейромереж та 3D–друку кожен танчик і підрозділ не споряджено якоюсь автоматизованою системою ППО щоб збивати ракети і все інше. А заодно і декількома БПЛА. От в „Command & Conquer: Generals“ є й лазери що збивають ракети і навіть автоматизовані БПЛА на танках. Програмістів та електроніки хоч жопой жуй проте срані пластикові квадрокоптери купуємо у Китая. Також не видно колон з безводійських (хоча б дистанційно керованих) військових автомоблів. Немає й роботів–мулів що носять за солдатами поклажу. Хто памʼятає цей відосик The Most Advanced Quadruped Robot on Earth? Де воно все? А ще ж, я памʼятаю, у янкі був проект по якомусь солдату майбутноього в якому кожен член підрозділу обвішаний електронно–оптичними прибабхами, стріляє як в компʼютерні грі цілячись через спеціальний монокуляр і перебуває на постійному звʼязку з командуванням та з іншими членами підрозділу. Екзосклети? Немає. Космічна зброя? Немає. Біонічні протези? Супермедицина і супепрепарати? Генетично модифіковані солдати? Нанороботи? Єдиний помітний прогрес, проте й він по суті скотився в сране лайно і вже немає ніякого прогресу, відбувся в споживацькій електроніці і в масс медіа. Тепер кожен, маючи достатню кількість грошей, може обзавестися переносним телефоном з пʼятьма камерами і 100 гігабайтами памʼяті. Скрізь висять відеокамери, в „Ощадбанку“ не можна розплатитися за газ та електрику без номеру сотового, мусора дивуються відсутності „Дії“ та розумнофона. Розумнофони підглядають за своїми власниками зливаючи дані мегакорпораціям а бидло жадає електроавтомобіль від Ілона Маска. Завдяки повсюдному проникненнню Internet маніпуляція масами вийшла на абсолютно новий рівень. Солдати копають окопи лопатами і воюють зброєю і технікою придуманою ледь не сто років тому. Замість армії клонів tik–tok–армія а замість роботів–мулів лопата–розумнофон з 5 камерами і найновішою версією Android. Грроші на війну можна заробляти на рекламі транслюючи reality show. Якийсь кіберпук 2022 (по аналогії з „Cyberpunk 2077“). Сумно це все. Може дійсно настало нове Середньовіччя?
Link2 comments|Leave a comment

Павутинні вузли і мова [May. 18th, 2022|11:02 am]
[Tags|, , ]
[Current Mood | calm]

По–перше, просто прекрасно те що в Україні українська мова займає другорядне місце, відразу після російської. Стосується це не лише ЗМІ, художньої та технічної літератури а й павутинних вузлів. По–друге, якийсь час тому з приводу цього піднялася буча і павутинні вузли почали ставати двомовними. Ще прекрасніше те що URL деяких українських павутинних вузлів в Україні набули вигляду www.site.name.ua/ua якщо користувач вибрав українську а російська так і залишилася основною (URL залишається просто www.site.name.ua). Також далеко не всі знають (або просто кладуть х…) про HTTP–заголовок Accept-Language через що в багатьох місцях доводиться тицяти в кнопку зміни мови щоб програмулька написана павутинною макакою встановила відповідний cookie. Ну і як вишенька на торті піратські копії Windows майже всі без української мови а часом навіть без можливості зміни регіону (лише Росія) що відповідним чином відображається в павутинних переглядачах. Зборочки Windows з українською важче знайти і вибору серед них менше.
Link12 comments|Leave a comment

Web–design це не малювання [Jan. 3rd, 2022|06:57 pm]
[Tags|, , , ]
[Current Mood | angry]
[Current Music |DJ Blyatman — KGB (feat. Hbkn)]

Не малювання а павутинне конструювання. Цікавий твір Что же такое web-дизайн? вносить ясність вказуючи на те що design перекладається як розробка, конструювання і що Таким образом web-дизайнер в зарубежном понимании - это не кто иной как web-разработчик - верстальщик (web-master/web-coder), специалист по информационной архитектуре (web-developer), программист (web-programmer), администратор (system administrator) в одном лице.. Тобто людина–оркестр. Перевіряти його твердження я звісно ж не буду і просто наведу копію тексту.

Read more... )
Link11 comments|Leave a comment

Web-приложения - поступь будущего [Dec. 23rd, 2021|06:10 pm]
[Tags|, ]
[Current Mood | annoyed]
[Current Music |DJ Blyatman — Beton (feat. Лера Валерьянка)]

Пророрікування з 2005 року про те що павутинні програмульки зʼїдають нормальні програми. Переклад з англійської публікації Web Applications - The Wave Of The Future.

Read more... )
Link2 comments|Leave a comment

Metastream [Dec. 23rd, 2021|05:16 pm]
[Tags|, , , ]
[Current Mood |nerdy]
[Current Music |DJ Blyatman — No Problem (feat. Loli)]

Технология трехмерной визуализации объектов MetaStream (http://www.metastream.com) появилась на рекламном рынке Интернета сравнительно недавно, но уже хорошо зарекомендовала себя, в первую очередь благодаря своей простоте и функциональности, в отличие от других систем, предоставляющих возможность просмотра трехмерных объектов прямо на Web-странице. Все чаще мы, загружая страницы тех или иных компаний, получаем на экране радостное сообщение о том, что вся или почти вся продукция, будь то бытовые приборы или пищевые продукты, доступна для просмотра в 3D-режиме. Если вы загружаете страницу, содержащую MetaStream-информацию, впервые, то вам предлагается получить и установить у себя на компьютере программу, которая позволит просматривать MetaStream-объекты. Проще говоря — устанавливается plug-in-вьювер, распространяемый компанией MetaStream бесплатно, и взамен статических картинок среди текста вы получаете «живую» 3D-анимацию, причем главным преимуществом этой технологии является предоставление возможности пользователю вращать 3D-объект в любых плоскостях, увеличивать/уменьшать объект (удерживая нажатой клавишу Ctrl), а также перемещать его в пределах окна просмотра (удерживая клавишу Shift).

Read more... )
LinkLeave a comment

The emperor’s new clothes were built with Node.js [Nov. 7th, 2021|10:42 am]
[Tags|, ]
[Current Mood | sick]
[Current Music |Lloyd Banks — Hands Up (Feat. 50 Cent)]

Копія видаленого тексту від Eric Jiang „The emperor’s new clothes were built with Node.js“ опублікованого в середу, 4 червня 2014 на https://notes.ericjiang.com/.

There are plenty of people lambasting Node.js (see the infamous “Node.js is cancer”) but proponents tend to misunderstand the message and come up with irrelevant counterpoints. It’s made worse because there are two very different classes of people that use Node.js. The first kind of people are those who need highly concurrent servers that can handle many connections at once: HTTP proxies, Websocket chat servers, etc. The second are those who are so dependent on JavaScript that they need to use JS across their browser, server, database, and laundry machine.

Read more... )
Link4 comments|Leave a comment

Тоска по былому Интернету [Jul. 22nd, 2021|05:20 pm]
[Tags|, ]
[Current Mood | frustrated]

На Хабрахабрі виклали переклад з ангельської тексту „I miss the old internet“ про тугу за тим якою раніше була Всесвітня Павутина. Автор стверджує що було більше індивідуальності і контркультури. Цікаве з обговорення під перекладом: дехто зауважує що всілякі торгаші нині майже забили на електронну пошту як засіб спілкування з клієнтами; пошукові системи тепер не стільки шукають скільки показують рекламу і впарюють те за що заплатили; текст витісняється відосиками (YouTube); народ масово сидить в загончиках соціалочок які не індексуються пошуковиками; Telegram не лише як програма для балачок а й як подоба блогам та осередок соціального життя; зникнення блогів та особистих павутинних вузлів; занепад невеликих регіональних спільнот, груп люди з яких йдуть в соціалочки. Ну і цікаве починання narodweb.ru.

Read more... )
Link15 comments|Leave a comment

Вигідне становище так званих web–програм [Jul. 15th, 2021|05:13 pm]
[Tags|, , ]
[Current Mood | anxious]

Клятим web–макакам дуже пощастило з WWW.

Не треба встановлювати чи в явному вигляді копіювати щось собі, легко знайти нові „програми“ — достатньо вбити декілька слів в пошуковику, не потрібно видаляти (просто закриваєш вкладку), не займають місце на HDD (взагалі–то займають — розмір тимчасових файлів, історії та кешу в павутинних переглядачах може розростися далеко за 1 гігабайт, але ж це не помітно). Павутинний переглядач зберігає історію відвідин, показує підказки в рядку пошуку та адресному рядку, має закладки. Все це заміняє собою умовне меню Start та робить бродіння по WWW більш зручним і відбувається саме по собі — не потрібно запускати майстра встановлення чергової програмки, не потрібно нічого видаляти; можна навіть сказати що для лінивих юзерів вигадали автоматизований аналог закладок — список найчастіше відвідуваного. Таким чином, для того щоб програмам догнати в цьому плані WWW потрібно щоб вони запускалися сходу не потребуючи встановлення і самі по собі додавали ярлики куди слід а видалення було б таким же простим як закриття вікна з сайтиком. Було б добре якби існувала якась особлива оболонка яка, якщо програма встановлена, запустить її або встановить і запустить, якщо її ще немає у користувача. Така оболонка повинна бути основним (або навіть єдиним) засобом запуску та управлінням програмами. Не має бути такого що отут я програми шукаю і встановлюю а отут я програми запускаю. Це вирішує ще одну проблему — а саме пошук нових програм, адже відпадає необхідність запускати якусь окрему приблуду (павутинного переглядача) і щось десь шукати. Це вигідно і авторам програм, чи принаймні тим хто контролює цю оболонку, тому що полегшується просування програм. Проте навіть такий підхід не дозволить повністю витіснити сайтики тому що живемо ми в епоху дешевого та швидкого Internet і народ в масі своїй не хоче завантажувати серіальчик а хоче дивитися відразу. Отже потрібно щоб ця уявна оболонка теж так могла. А для цього знадобиться ще й пошуковик щоб можна надрукувати gjhyj jykfqy і відразу ж почати дрюнкати.

Схоже що я знайшов головну силу Webʼного гівна — пошуковики. Без них розкидані по Павутинці вузлики вже не виглядають такими привабливими. Без умовного Google частка магії втрачається адже довелося б вести список павутинних вузлів і не вийшло б дізнатися „сколько дебилов в россии“, дізнатися „как выжить в майнкрафт с модами“ або пограти в „порноігри з Сімпсонами“.

Отже, павутинні вузли не треба встановлюти, завантажувати і зберігати (напротивагу їм деякі програми займають не один гігабайт). Вони утворюють єдине середовище (не в останню чергу завдяки пошуковикам) універсальних сутностей в якому можна дивитися відео, слухати музику, читати тексти, переглядати картинки, відправляти пошту, переводити файли з одного формату в інший, редагувати фотографії, дивитися прогноз погоди, робити ставки, грати в ігри і т.д.

Пощастило і сраним комерсам — користувачеві нічого не належить, все зберігається десь там далеко і зникає щойно закриють вкладку; не потрібно перейматися оновленнями і тим що за ОС у користувачів. Не потрібно боротися з тими хто не хоче переходити на нову версію.

Link13 comments|Leave a comment

Кляті вебщики відбирають в нас знання [Jul. 13th, 2021|10:34 am]
[Tags|, , ]
[Current Mood | disappointed]
[Current Music |Lil' Jon & The East Side Boyz — Dirty Dancin (feat. Oobie)]

Якось замислившись над нетривалістю життя я обурився злочинним тим фактом що значна кількість павутинних вузлів будучи по суті енциклопедіями чи довідниками чи й просто зібранням текстів різного ступеню корисності не має копії представлених матеріалів у вигляді придатному для вжитку і розповсюдженні. Жадібні власники не хочуть ділитися з іншими а хочуть стати заможними та знаменитими за рахунок постійного притоку спраглих до знань відвідувачів. Вони хочуть щоб ми витрачали матеріальні та психічні ресурси на користування їхніми вбогими творіннями. А коли вони підуть в небуття, то заберуть все з собою. Дуже дратує те що навіть автори всіляких програмістських штукенцій часто не переймаються і просто викладають документацію на своїх павутинних вузлах без можливості завантажити її. Причому це не просто декілька HTML–файлів. Частенько це сторіночки наповнені ЯваСценарієм під завʼязку. Яскравий приклад це valadoc.org. Замість того щоб підготувати довідку у вигляді зрозумілому для GNOME Devhelp (тим паче що Vala це мова в першу чергу для полегшення написання програм для GNOME) ми тепер маємо павутинний вузол програмульки на якому, мабуть, нормально працюють лише в Google Chrome. Для цього павутинного вузла були написані програми на PHP та JavaScript а для того щоб запустити все це в себе знадобиться 4 Гб вільного місця на HDD, Node.js, PHP, Sphinx та ще купа програм. От отак щось таке просте як текстові файлики з переліком функцій та їхнім описом перетворюється в штучний виріб, павутинну програму зі своїм власним UI яка дублює вже існуючу програму. Також можна згадати про Sci–Hub який весь такий за свободу, але чомусь доступ до зібраних матеріалів дають лише через формочку у них на головній і ніяк інакше. Немає навіть, наприклад, FTP чи P2P. І взагалі, в мене таке враження що чим більш мудрагельськими стають всілякі там HTML та CSS разом з ЯваСценарієм тим більше закуклюються вебщики заодно перешкоджаючи розповсюдженню та свободі вжитку всього більш–менш корисного ховаючи його за нашаруваннями зі своїх ідіотських технологій.

В Internet explorer 8 не відривається жодна сторінка з https://developer.mozilla.org
Вебщики з MDN не хочуть щоб я вчився. Internet explorer 8 недостатньо для перегляду тексту.

Згадується мені і відомий ag.ru який віднедавна перетворився на щось стильно–модно незрозуміле. А от якби воно існувало у вигляді програми–оболонки для каталогу відеоігор, то зміни були б не такими критичним.

І, накриклад, довідник по HTML на htmlbook.ru. Існуючи у вигляді CHM дані були б доступні й без постійного підключення до Internet (а це значить що не треба запускати прожерливого переглядача який буде мотати електрику виконуючую всіляку AJAX парашу і рекламне гівно), не було б залежності від хостингу і від власників павутинного вузла. Також у випадку з павутинними вузлами подібними до htmlbook.ru довідник облікається в форму програми яку потрібно написати і обслуговувати — я маю на увазі роботу HTTP сервера і павутинні програмульки. Звичайнісінький довідник вже не просто якийсь там CHM файлик а цілий комплекс.

Чим більше ми покладаємося на інформацію розміщену деінде тим вразливішими і залежними ми стаємо. Тож пишіть програми замість сайтиків, видавайте електронні журнали, гнобіть поціновувачів JavaScript і творіть всяке інше добро!

Link10 comments|Leave a comment

Хабрахабр все [Apr. 26th, 2021|03:11 pm]
[Tags|, , ]
[Current Mood | worried]

Ідіоти–явасценаристи зі своїми модними лайнотехнологіями перемогли на Хабрахабрі. Открытый бета-тест новой версии Хабра. Тепер сторіночки будуть завантажуватися довше, стануть важчими, займатимуть більше оперативної памʼяті та перестануть відкриватися в тих більш ранніх павутинних переглядачах в яких вони ще досі відкривалися.

Read more... )
Link7 comments|Leave a comment

Пузырь 2.0 [Jan. 25th, 2021|01:10 pm]
[Tags|]
[Current Mood | hopeful]

Автор — b-mahno.livejournal.com. Оригінал — Пузырь 2.0.

В последнее время стали крайне популярными сервисы так называемого WEB 2.0, никто толком не знает что это такое, но все уверены, что это страшно круто и что без цифр 2.0 в интернете делать (во всех смыслах) уже нечего. Вообще в современном киберпространстве сложилась крайне любопытная (если не сказать – парадоксальная) ситуация. Если проанализировать основные популярные ресурсы, то можно найти у них некоторые общие черты и самая первая из них – примитивизм (если не сказать убогость) функционального наполнения. Причем количество сервисов на иных сайтах просто огромно, но среди них обычно нет ни одного качественного: ужаснейшим образом масштабированные аватары, ошибки в формах ввода почтовых и электронных адресов, делающие невозможным их использование, отсутствие человеческого (а частенько и вообще любого) поиска и многое тому подобное. Часто вся эта куча кривых скриптов сгруппирована или названа абсолютно неудобоваримым образом, делая трудновыполнимыми элементарные операции с ресурсом. Даже дизайн некоторых из этих «порталов» заслуживает исключительно непечатных выражений.

Read more... )
Link31 comments|Leave a comment

HTTP всюди [Jan. 24th, 2021|03:17 pm]
[Tags|, ]
[Current Mood | scared]

Захлинаючись власним обуренням хочу звернути увагу шанованої публіки на доволі цікаву річ. HTTP використовують всюди де треба і де не треба. Створений як протокол для передачі гіпертексту він, за рахунок погромістів які потягли його й в інші області своєї діяльності, проник за межі Всесвітньої павутини та павутинних переглядачів і тепер ледь не кожна програма яка обмніюється даними через Всемережжя робить це по протоколу передачі гіпертексту навіть якщо вона ніяк не повʼязана з Павутиною. Скоро дійде до того що навіть торренти будуть по HTTP. Навіть обісцяні відосики по HTTP. Не так давно 99% всіх відосиків передавалися по протоколу RTMP. Щоправда протоколу закритому і від Adobe, та все ж спеціально створеному для цього, а нині майже все вантажиться AJAX чи ще якось по HTTP. І я, не розбираючись в темі, впевнений що RTMP для перегляду відео набагато кращий за срань по HTTP. Виходить так що погромісти, користуючись тим що протокол для передачі гіпертексту так чи інакше підходить не лише для гіпертексту, перетворили HTTP на щось на кшталт основи для своїх власних недопротоколів. Не буду упередженим і зауважу що винні не лише погромісти а й те що в наш час web–лайна HTTP є шляхом найменшого опору. І вся ця пиздобратія потихеньку підʼїдає світ нормальних людей, нормальних програм та спеціалізованих протоколів для нормальних людей.
Link18 comments|Leave a comment

Чому діти та бидло віддають перевагу webʼним «програмам» [Oct. 31st, 2020|12:03 am]
[Tags|, ]
[Current Mood |creative]
[Current Music |Harry Potter and the Prisoner of Azkaban]

Час від часу бачу як лізуть в Web по калькулятор, по книжку яку читають прямо в переглядачі (і заодно дивляться рекламу), по одну й ту ж саму музику яку простіше було б просто одноразово завантажити а не слухати з сайтику. В місцевій забігайлівці власниця вмикала музику з YouTube через що постійно доводилося слухати рекламу. На власні очі бачив як явасценарист-струмер замість звичайного калькулятору запускав Хромога і користувався калькулятором на сторінці пошукової видачі Google. Дратує неімовірно. Замість перегляду одних і тих самих кліпів Брітні Спірс на YouTube в шакальній якості завантаж всі її відео і дивись поки очі не відсохнуть! Замість постійного пошуку документації в WWW встанови Zeal і насолоджуйся життям! Подумав і склав список чому воно так.

Оскільки Всесвітня павутина це така собі ноосфера в якій є все і оскільки вона протягнула свої щупальця ледь не в кожен дім і для багатьох основний час проведений за ЕОМ приходиться на WWW (відео, смішнявки, порно, соціалізація через соціалочки та всілякі аськи) і для багатьох web-вузлів не існує програми-замінника під Вікна, то чом би й ні. Народ звик і для них переглядач WWW ніби як затьмарив собою все інше. А зважаючи на тотальне ламерство може бути так що багато хто навіть і не підозрює що таке ж є й поза межами їхнього улюбленого переглядача.

Краса чи то пак естетика. Всілякі калькулятори, програвачі аудіо, конвертори валют, сервіси по обрізці MP3, перекладачі, словники та інша дрібнота почасту має великі яскраві кнопки, тіні, анімації та нетиповий вигляд чим приваблює всілякий скот. І вони готові чекати поки запуститься переглядач, готові витрачати час на пошук в Google, готові чекати поки воно завантажиться, готові терпіти гальма та рекламу тільки б побачити ці сексуальні кнопочки з тінями та рожевою окантовкою. Знайома школярка не визнавала нудний віндовий калькулятор і користувалася не нудним на весь екран з якогось сайтику.

Відсутність такої дребедені у вигляді програм. Я не знаю програми-замінника умовному zaycev.net, програми під Вікна для конвертації валют, Google maps існує лише у вигляді HTML сторінки. Схоже що звичка писати такі програмки відмирає і в масовій свідомості вони відходять на другий план. І чим далі тим гірше. Замість них роблять сайтики. Наприклад раніше база з іграми ag.ru розповсюджувалася у вигляді програмки (десь таке читав або чув). Якось в мене на ЕОМ була програма-карта київського метополітену. Однокласник бродив по Києву оірєнтуючись по карті (не в Web) під Symbian.

Нинішній рівень розвитку web-лайна та висока швидкість доступу до Internet призвели до того що таких сервісів розплодилося як собак нерізаних і в більшості випадків саме вони будуть на перших сторінках пошукової видачі. Наприклад, на запит бухгалтерский калькулятор, бухгалтерский облік пошуковики підсовують всіляке web–лайно без реєстрації та SMS, а не православні програми написані на Delphi чи божественному Visual BASIC.

Платність аналогів. Частенько буває так що за більш–менш серʼйозні програми їхні автори хочуть грошей. Наприклад, в Web знайдеться чимало безкоштовних сервісів (але з рекламою) для завантаження відео з YouTube, а от безкоштовних програм я не знаю.

Нажаль мушу визнати що всілякі фігня в WWW часто–густо вкрай проста у використанні, нічого не потрібно завантажувати, встановлювати, не треба десять разів тиснути кнопку „далі“ і добре підходить для одноразового використання.

Link13 comments|Leave a comment

Бидловізація WWW [Sep. 19th, 2020|12:10 am]
[Tags|, ]
[Current Mood |awake]
[Current Music |Shusaku Uchiyama - Resident Evil Operation Raccoon City - Main title]

Web нікому не потрібен і це добре помітно на прикладі мобілок.

Раптово виникла думка що як така Всесвітня Павутина масовому користувачеві не потрібна. Йому потрібні програми. Програми що взаємодіють через Всемережжя і дозволяють спілкуватися між собою, виставляти свої фотки на загальний огляд, ставити так звані лайки, дивитися фільми, порнуху, серіали і Ютуп (телевізор 2.0), смішні картинки, слухати музяку, дрюнькати в відеочаті-рулетці, підглядати за чужим життям в соціалочках і таке інше. Те що багато з цих програм представлені у вигляді нікчемних HTML документів нафаршированих явасценарієм є прикрою випадковістю і значення не має. Я про те що Павутина в своєму так би мовити традиційному вигляді переважно статичних гіпертекстових документів сукупність яких утворює щось на кшталт всесвітньої цифрової бібліотеки малоцікава пересічному — буковок багато, полайкати немає кого, інтерактиву мало. Згадується однокашник для якого Internet (WWW) це Мордокнига, Вконтакті, Instagram, Viber, Tiktok, Tinder, Ютуп і т.д. Насправді він і web-переглядача на розумному телефоні запускає нечасто. Користуючись смартофоном він, за великим рахунком, вилазить зі своїх програм в Павутину тільки за тим чого немає в цих самих програмах (порно онлайн без SMS, як відремонтувати карбʼюратор). Причина з якої він, приходячи з роботи додому, заходить на web site YouTube крапка ком а не запускає програму Ютуп (як він це робить в себе на коммунікаторі) суто історична.

Епоха мобілочок, коли ледь не всі носяться з цими тикалками, показала що web-сторінки (байдуже чи це новомодне SPA чи щось іще) погано підходять на роль програм. З web-сторінками-як-програмами забагато мороки (хоча б тому що потрібно запускати павутинного переглядача і перемикатися між вкладками). І зауважте що, коли мова заходить про мобілочки, то знаходиться не так і багато тих хто варнякає про універсальність сайтиків та про складність написання програм під розумні телефони (як це часто роблять у випадку з нормальними програмами). Пишуть аж бігом. Прикро що явасценаристів з їхнім Хромом та ангулярками пустили в світ мобільних програм.

Спаскудження ідеї гіпертексту і мутація ВП в якусь подобу програмної платформи (на кшталт .NET чи ОС взагалі) почасти є наслідком задоволенням запиту шир. нар. мас. Зелені буковки на чорному фоні, семантична Павутина цікаві купці технарів та всіляким задротам. Якби ВП й нині залишалася такою якою вона була на початку, то крім маргіналів ніхто б туди не потикався.

Post scriptum. Константин Кадавр говорить на схожу тему. Мільйони web-вузлів майже нікому не цікаві, переважна більшість відвідує жменьку сайтиків чи сидить в своїх загончиках соціальних мереж, Всесвітня павутина не стала (принаймні поки що) кіберпанковою антиутопією або утопією, експансія ЗМІ і т.п. Интернет умер (Очевидные вещи #21)

Link20 comments|Leave a comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]